Dlaczego franczyza może wpływać na współczesny farmaceutyczny rynek w naszym kraju.

Nie ma w zasadzie dzielnicy, na jakiej by nie było przynajmniej jednej apteki, a często będzie ich dużo więcej. Czy tak duża ilość ich jest potrzebna, to inna rzecz, lecz jeżeli w takiej ilości działają, to zapewne będzie się im to opłacało. I rzeczywiście, prowadzenie swojej apteki bez przerwy jest świetnym pomysłem na swój biznes, szczególnie jeżeli wejdzie się do jakiejś sieci franczyzowej.

załóż własną aptekę!
Dziennikarz: Grupa Nowa Farmacja
Zaczerpnięte z: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Lecz nie jest to wcale biznes prosty do prowadzenia, zarówno od formalnej, jak i biznesowej strony, bowiem konkurencja na nim jest ogromna. Same apteki powinny spełnić wiele formalności związanych z przepisami medycznymi, obrót lekarstwami i medykamentami potrzebuje bowiem pewnych zezwoleń, więc tu nie ma miejsca na żadne błędy i niedociągnięcia. Natomiast jeśli będzie chodzić o konkurencję, to pojedyncza, samodzielnie działająca apteka ma dużo mniej szans na osiągnięcie sukcesu, niż apteka która działa w jakiejś zorganizowanej sieci, więc całkowicie normalne będzie że franczyza apteki staje się coraz bardziej popularnym pomysłem. Sprawdź zasady na http://www.nowafarmacja.com.pl

http://www.nowafarmacja.com.pl/
Dziennikarz: Nowa Farmacja
Zaczerpnięte z: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Obecnie w naszym kraju działa parę sieci franczyzowych które skupiają dużą część działających aptek. Do franczyzy przystąpić mogą działające już, nigdzie nie zrzeszone punkty, lecz również apteki nowe, jakie dopiero planują ruszyć z działaniem. Franczyza ma sporo plusów dla aptek w niej zrzeszonych, najciekawsze z nich to możliwość dużego obniżenia wydatków na zaopatrzenie, a także działanie pod szyldem cenionej marki, która ma spore możliwości promowania się. Apteki które przystępują do franczyzy muszą dopasować swój wygląd do oczekiwań grupy, muszą również płacić określone opłaty, ale w zamian korzystać będą mogły ze wszystkiego, co franczyza proponuje. Dla niezrzeszonych aptek bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być wspólne zakupy, są one coraz popularniejsze w tym środowisku. Dobrze zorganizowana grupa zakupowa aptek (ciekawa strona) może wynegocjować u hurtowników bardzo przystępne ceny, tak więc takie inicjatywy cieszą się coraz większą popularnością wśród kierujących takimi placówkami.


Sprawdź też

Planowanie - jak prosto powiedzieć. Tak można to podsumować, gdy pojawia się coś niespodziewanego

tabletki i witaminy
Dziennikarz: Kiran Foster
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Czy zastanawiasz się często nad sensem w życiu? Być może brzmi to patetycznie, ale przecież każdy z nas do czegoś zmierza, czegoś chce, ma określone wymagania, Zresztą, powinniśmy wyznaczyć sobie jakiś cel w życiu, gdyż to czyni naszą egzystencję jeszcze lepszym, jeszcze czymś bardziej emocjonującym. Gdy tracimy naszcel to nasze życie może się wydawać pozbawione sensu. Oczywiście, wszystko zależy o jakim celu mówimy, lecz faktem jest, że większość z nas chciałaby, żeby ich życie było fascynujące, lepsze niż przeciętnego człowieka.Nic w tym dziwnego i nie ma co się wstydzić, jeśli właśnie tak myślimy. To dobra wskazówka, gorzej, gdy w naszym życiu stają niespodziewane przeszkody.
2015/06/05, 14:46:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.