Sprzęt do dezynfekcji sprzętu lekarskiego

Najróżniejsze zabiegi wykonywane przez stomatologów oraz lekarzy wymagają odpowiednich urządzeń medycznych. Lecz stosowanie takich narzędzi może się wiązać z ryzykiem zarażenia chorobami przenoszonymi przez krew. Niektóre z tych TAG=chorób są bardzo niebezpieczne, z tego też powodu bardzo istotne jest używanie w gabinetach narzędzi, które są odpowiednio jałowe.
Łóżko do gabinetu medycznego
Dziennikarz: Ted Eytan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kilkadziesiąt lat wcześniej, gdy nie przykładano aż tak dużej uwagi na higienę podczas zabiegów medycznych, niekiedy mogło dojść do poważnych zakażeń różnymi odmianami żółtaczki czy innymi schorzeniami. Dzisiaj sprzęt do sterylizowania jest tak ogólnie dostępny i powszechny, że tak naprawdę powinien się on znajdować w każdym gabinecie dentystycznym czy chirurgicznym. Wytwarzany jest w ogromnej ilości odmian. Dla niewielkich gabinetów wystarczy zupełnie niewielki Autoklaw Vacuklav o pojemności osiemnastu litrów. Do sterylizacji w tych sprzętach przeważnie jest używana woda destylowana, a samo urządzenie ma parę programów sterylizacyjnych. Zastosowanie nowoczesnych sterowników powoduje, że można precyzyjnie dopasować wszystkie parametry do rodzaju stosowanych narzędzi i przyrządów i całkowicie panować nad przebiegiem procesów (czytaj tutaj więcej).

Sprawdź też

Powiększ efektywność treningów i własną motywację do działania kupując pulsometr

Pulsometry Polar
Dziennikarz: Polar
Zaczerpnięte z: Sport-Shop.pl
Jeśli zaczęliśmy przygodę z bieganiem musimy wyposażyć się w odpowiedni strój a także obuwie. Bardzo przydatnym urządzeniem będzie też pulsometr, który pomoże nam efektywniej trenować a także zrzucać kilogramy.


Dentysta
Dziennikarz: viviandnguyen_
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Następną grupą medycznych urządzeń które służą do sterylizacji są dezynfektory, produkowane w różnych wielkościach i odmianach. Przeważnie spotykane są urządzenia zwane myjnie-dezynfektory do sprzętu medycznego i narzędzi. Podstawowym ich zadaniem jest mycie i dezynfekcja w zgodzie z wyznaczonymi normami stosowanego w gabinetach medycznych wyposażenia, sprzętu i ubrań. Najnowsze urządzenia tej grupy wykorzystują zaawansowane układy sterowania, dzięki czemu jednorodność mycia jest na wysokim poziomie, a dodatkowo oszczędza się środki chemiczne stosowane w procesie mycia i dezynfekcji. Najbardziej popularne rodzaje dezynfektorów umożliwiają użycie od kilku do piętnastu tac sterylizacyjnych, oczywiście zgodnie z odpowiednimi normami. W wielu rodzajach użyty został modułowy układ szuflad i wózków do mycia i wkładów, przez co w łatwy sposób można kontrolować rodzaj materiałów do wysterylizowania.
Zaczerpnięte z: Znam.swidnica.pl
2014/05/13, 13:47:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.