Sprzęt medyczny

Różnego rodzaju akcesoria medyczne są pomocne w przypadku schorzeń i różnorodnych urazów, niejednokrotnie o charakterze ortopedycznym. Umożliwiają wcześniejszy powrót do kondycji i formy, są wykorzystywane również do udzielania pierwszej pomocy.

Temblak, sprzęt medyczny
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Akcesoria takie można kupić częściowo w aptekach, ale także w sklepach medycznych. Takie sklepy można na dzień dzisiejszy znaleźć w każdym dużym mieście, a wybór w nich jest bardzo zróżnicowany. Jednym z szeroko reprezentowanych typów towarów tam dostępnych są urządzenia do pomiarów. Są one wykorzystywane do określania różnych parametrów ludzkiego ciała. Są to więc specjalistyczne wagi, które obliczają przykładowo procentowy skład tkanki tłuszczowej w organizmie, różnego rodzaju termometry czy przyrządy takie jak ciśnieniomierz. Oferowane są również specjalne wagi dla niemowląt, jak również urządzenia wielofunkcyjne, określające różne wartości równocześnie.

Apteczka Apteczka (http://czarmed.pl/sklep/8-apteczki-samochodowe) zalicza się do elementów, które powinny znajdować się w każdym mieszkaniu i obiekcie publicznym, przykładowo w zakładzie pracy. Elementy, które znajdują się w standardowej apteczce służą do udzielania pierwszej pomocy w razie rozmaitych urazów Podstawowym elementem, stanowiącym zawartość apteczki, są różnorodne opatrunki, na przykład plaster i gaza. Mogą się tam także znajdować takie akcesoria jak na przykład chusta do opatrunków czy szyna do unieruchamiania złamanej kończyny. Zawartość niektórych rodzajów apteczek jest jasno określona i narzucona. Przykładem są apteczki zakładowe i samochodowe - czarmed.pl/sklep/10-apteczki-zakladowe. W przypadku apteczek turystycznych zawartość może być różna, zabiera się bowiem akcesoria mogące się przydać w konkretnym terenie.

Sprawdź też

Jakie Internet przynosi ułatwienia dla osób niepełnosprawnych?

E-handel
Dziennikarz: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Problem niepełnosprawności poruszany jest coraz częściej, a częstotliwość tę można porównać do tego, jak rzeczywistość stawia nowe wyzwania przed niepełnosprawnymi. Z drugiej strony nowe technologię są w zasięgu każdego i dają dostęp do nowych opcji działania, współdziałań zarówno zachodzących wśród innych ludzi, jak i funkcjonujących w branżach biznesowych.


Sprzęt rehabilitacyjny Rehabilitacja to proces, nierzadko długotrwały, mający na celu odzyskanie zdrowia i pełnej sprawności przez danego pacjenta. Zależnie od typu urazu wykorzystuje się różnorodne metody rehabilitacji. Często potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt. Często są to kule, wózki inwalidzkie lub laski. W przypadku wad u dzieci wykorzystuje się na przykład poduszki i szyny ortopedyczne. Wykorzystuje się także różnorodne przyrządy do masażu i naświetlania, jak na przykład lampy medyczne. Do rehabilitacji ruchowej konieczny jest nierzadko cały komplet akcesoriów w postaci rozmaitej wielkości piłek, materaców i profesjonalnych narzędzi.
2014/03/04, 15:48:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.