Laserowe usuwanie wad wzroku – objaśnienie i metody.

Zabiegi laserowej korekcji wzroku są obecnie bardzo bezpiecznym i najnowocześniejszym sposobem pernamentnego pozbycia się wad wzroku. Zakres możliwych do korekcji wad oscyluje w granicach od -14 dioptrii do +6 dioptrii, natomiast w przypadku cylindrycznych około 5D. O zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Najodpowiedniejszy wiek dla korekcji to 18-55 lat.
Dziennikarz: Kyle May
Wada wzroku powinna być ustabilizowana przez minimum pół roku przed planowanym zabiegiem. Przed podjęciem zabiegu pacjent musi być ogólnie zdrowy. laserowa korekcja wzroku stosowana jest od kilkunastu lat, jako pernamentna metoda pozwalająca na wyeliminowanie konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Z tego dobrodziejstwa skorzystało już ponad kilkanaście milionów ludzi na całym świecie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i wady mieszane koryguje wiązka lasera excimerowego. Wykorzystuje ona zjawisko fotoablacji - czyli usunięcie kolejnych powłok rogówki o grubości od 0,5 do 1 mikrona.

Celem zabiegu laserowej korekcji wad wzroku jest precyzyjne wymodelowanie kształtu rogówki oka tak, aby wpadające do oka promienie świetlne skupiały się na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz. Parametry wiązki światła laserowego ustalane są indywidualnie dla każdego oka w oparciu o dane zebrane podczas wywiadu z pacjentem. Zatem w przypadku krótkowzroczności wynikiem korekcji jest spłaszczenie, a w przypadku dalekowzroczności - uwypuklenie centralnej części powierzchni rogówki.

Nie ma tu żadnych nacięć – nie ma zatem ryzyka uszkodzenia rogówki. Cały zabieg jest zaprogramowany na komputerze. Pracą lasera też steruje komputer. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Cechuje się krótkim okresem rekonwalescencji. Istnieje niewielkie ryzyko powikłań i skutków ubocznych po zabiegu (www.nowywzrok.pl/services/ortokorekcja/). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – poprzez podanie kropli znieczulających do oka. Ma zatem charakter ambulatoryjny, co pozwala na wypisanie Pacjenta do domu niedługo po zabiegu. Po powrocie do domu należy wypocząć.


Sprawdź też

Gdy lekarze bezradnie rozkładają ręce, wówczas chorzy czy rekonwalescenci poszukują pomocy u specjalistów medycyny alternatywnej

chory człowiek
Dziennikarz: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Chociaż w obecnych czasach coraz więcej przypadłości, nawet tych bardzo poważnych, udaje się z sukcesem leczyć, to jednak nadal istnieje całkiem długi spis chorób śmiertelnych. O ile część dolegliwości prowadzi do zgonu, tak jak np. nowotwór, o tyle z innymi można żyć przez dwadzieścia bądź trzydzieści lat. Do tej drugiej grupy zaliczymy np. silne i odporne na medykamenty bóle głowy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.