Zdrowie na koniu w Warszawie

Już dawno stwierdzono, że bycie wśród zwierząt potrafi zdziałać ciekawych reakcji. Stwierdzono naukowo, że część zwierzęta są w stanie wesprzeć w leczeniu pewnych schorzeń. Stąd też niektóre gatunki są przygotowywanych od początków swojego życia do tego by były w stanie wspierać ludziom. Takie zwierzak musi być odpowiednio przyuczony do pracy z chorymi ludźmi.
Dziecko z koniem
Dziennikarz: Josh Howley
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Poza tym stwierdzono, które gatunki pomagają, przy których problemach. Do zwierząt, które są świetnymi „rehabilitantami” zalicza się konie. Hipoterapia, bo tak nazywana jest rodzaj rehabilitacji, w której korzysta się z pomocy koni, wspomaga koordynację psycho-ruchową osób rehabilitowanych, którzy mają o różnym poziom niepełnosprawni.

Tego typu terapię stosuje się wśród osób młodych, ale też i u dorosłych ludzi. Koń jest zwierzęciem, które potrafi doprowadzić do rzeczy niemożliwych. Oczywiście, jeżeli człowiek korzystająca z tego typu rehabilitacji ma opieką specjalistyoraz lekarz prowadzący wtedy w odpowiednio dobranym przypadku hipoterapia może pomóc.

Mężczyzna na koniu
Dziennikarz: Eden, Janine and Jim
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Stolica

W mieście stołecznym jak przystało na jedno z większych miast Polski da się na przykład uczestniczyć w różnego rodzaju rehabilitacji. Dostęp do wszystkiego jest o wiele łatwiejsza niż w wielu innych miejscach.

Sprawdź też

Jak wyleczyć alkoholizm i z jakiego powodu najlepszy jest odwyk?

lekko rozmiękczony młodzieniec na łonie przyrody
Dziennikarz: flickr.com
Zaczerpnięte z: flickr.com
„Piekło na człowieka w jego sercu czeka” - tak można by określić, za Janem Sztaudyngerem ludzkie działanie i jego skutki, z którymi, w głównej mierze samodzielnie będzie musiał się zmierzyć wkraczając na drogę uzależnień. W prosty sposób można na nią trafić. Zejście wymaga większego zaangażowania, samodyscypliny i zaparcia.


W stolicy możemy skorzystać między innymi z zajęciach w której wykorzystywane są konie (więcej informacje z tego zakresu odszukasz tu: jazda na koniu lekiem na chorobę (jazda na koniu lekiem na chorobę)). Ten rodzaj leczenia jest związany z wzmocnieniem sprawności psychicznej ze sprawnością ruchowej i korzysta się przy tym jazdę konną. Stadniny pracują fachowców, którzy są uprawnieni prowadzić tego typu zajęć, gdy lekarz skieruje to pacjentowi.

Konie, które biorą udział w takiej rehabilitacji są właściwie szkolone do tego rodzaju zajęć. Sporo osób nie ufa takim działań, jednak starczy nawet by normalna osoba pobyła chwilę w siodle a zapewne poczuje zmianę w swoim nastroju. Jazda konna pozwala złapania oddechu przy właściwym stopniu koncentracji. Każda rzecz w jeździe konnej jest odpowiednio wyważona, dlatego jazda konna bywa niezmiernie ważna podczas leczenia niepełnosprawnych osób. Oczywiście jedynie hipoterapia nie uzdrowi, ale na pewno bardzo wesprze leczenie.
2017/07/28, 11:30:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.