Piłki rehabilitacyjne idealnie się spisują w różnych sytuacjach

Z czego możemy korzystać podczas rehabilitacji?

Kiedy ulegliśmy jakiemuś wypadkowi, albo nasze dziecko urodziło się z jakąś niepełnosprawnością ruchową, to musimy pomyśleć o tym, co robić, by rehabilitacja przynosiła jak najlepsze efekty. Powinno się tu przeczytać o wszystkich możliwych sprzętach, tak żeby wiedzieć, że będziemy działać na sporym polu, żeby prędko powrócić do pełni zdrowia.

Piłki rehabilitacyjne posiadają dużo możliwości

rehabilitacja, ćwiczenia
Dziennikarz: Rose Physical Therapy Group
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Potrzeba wiedzieć, że podczas rehabilitacji, niesamowicie często wykorzystywane są specjalne piłki rehabilitacyjne - odsyłam do tej strony. Z jednej strony pozwalają one na ćwiczenie sporych partii mięśni, a z drugiej sprawiają, że można na nich uczyć się utrzymywania równowagi. Co więcej takie piłki okazują się być używane również w czasie porodów, bo ciężarna może na nich usiąść, a poruszając biodrami zmniejsza odczuwany ból. To właśnie spowoduje, że piłki te z własnym szerokim zastosowaniem pojawiają się w różnorakich ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach, a nawet szkołach.


Sprawdź też

Powiększ efektywność treningów i własną motywację do działania kupując pulsometr

Pulsometry Polar
Dziennikarz: Polar
Zaczerpnięte z: Sport-Shop.pl
Jeśli zaczęliśmy przygodę z bieganiem musimy wyposażyć się w odpowiedni strój a także obuwie. Bardzo przydatnym urządzeniem będzie też pulsometr, który pomoże nam efektywniej trenować a także zrzucać kilogramy.


Balkonik rehabilitacyjny to dobry początek

Kiedy jesteśmy za słabi na to, żeby iść o swoich siłach, a nawet kule nie będą dla nas nazbyt odpowiednim rozwiązanie, to zawsze powinniśmy wykorzystać balkonik rehabilitacyjny. Wówczas będziemy posiadali pewność, że będziemy posiadali stabilne podłoże, że taki balkonik nam się nie wywróci, a samodzielnie w razie potrzeby będziemy się mogli na nim oprzeć calutkim ciężarem ciała. Co więcej taki balkonik ma szansę być na nóżkach, albo w razie konieczności ma szansę zawierać kółka i specjalne siedzenie, przez co wspaniale się spisze na spacerach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.