Codzienność z cukrzycą – czyli, czy należy bać się bycia zależnym od pompy?

Borykanie się z cukrzycą nie jest absolutnie wyrokiem, który efektywnie eliminować będzie zdolność do pełnego korzystania z życia. Faktem jest jednak, że na liczne poboczne aspekty trzeba zwracać znacznie większą uwagę.


Regularne mierzeni poziomów cukru za pośrednictwem glukometru po jakimś okresie przestaje jawić się jako uciążliwe, stając się niezauważalne – ot kolejna część powszedniej rutyny. Pacjenci insulinozależni nierzadko muszą nosić specjalne pompy odmierzające dostarczane dawki insuliny zależnie od danego poziomu cukru. Najnowsze pompy insulinowe nie tylko mierzą cukru i dostarczają odpowiedniej dawki leku, posiadają one znacznie opcji niż ich przeszłe warianty. Najnowsze pompy insulinowe są dosłownie niezauważalne jednakowo dla osób trzecich jak i samego użytkownika - www.infusion.pl. Małe wymiary pozwalają pacjentowi na nieskrępowane ruchy w żaden sposób nie ograniczając jego motoryki. W efekcie człowiek może dobrze działać na co dzień, gdzie choroba nie jest kłodą na drodze lecz zwyczajnym dopełnieniem codziennej rzeczywistości.


Sprawdź też

Jak nauczyć się pysznie gotować?

para
Dziennikarz: JKehoe_Photos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Do gotowania tak naprawdę nie będzie potrzebny żaden wymyślny rynsztunek kuchenny. Naturalnie konieczna będzie kuchenka gazowa, jakikolwiek garnek, przydaje się też patelnia, nóż a także deska do krajania.


Jeśli przepis który wyselekcjonowałeś na „pierwszy ogień” nastręcza użycia jakiegokolwiek gadżetu kuchennego, którego nie masz najlepszym wyjściem jest zmiana przepisu na taki przepis, do jakiego wykonania masz w domku wszelkie akcesoria.


zdrowe dzieci na lekcji
Dziennikarz: Mark McQuade
Zaczerpnięte z: Mark McQuade


Pompy insulinowe funkcjonują jako stałe zabezpieczenie cukrzyka w każdej sytuacji. Świadomość, że w razie możliwego nagłego wzrostu cukru posiada się sprawdzone narzędzie, które problem szybko rozwiąże i to bez naszego świadomego zaangażowania oddziałuje budująco i pozwala skoncentrować się na odmiennych priorytetach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.