Jakie możliwości są dla pacjentów, którzy nie chcą korzystać z leczenia w przychodniach NFZ.

Teoretycznie w naszym kraju każda ubezpieczona osoba ma darmowy dostęp do służby zdrowia. Tyle że z tą teorią różnie bywa, tak samo jak bardzo różnie jest z dostępem do specjalistów.


Niestety nasze lecznictwo boryka się z bardzo dużym niedoborem środków, a to się odbija na możliwościach leczenia pacjentów. Niejednokrotnie limity miejsc już po kilku miesiącach są skończone, i później poradnia (czytaj o poradni laryngologicznej w Poznaniu) odsyła ludzi z kwitkiem. Niejednokrotnie też winni są sami pacjenci, jacy zapisują się na terminy a potem zapominają przyjść do przychodni, marnując tym samym miejsce. Taka sytuacja odbija się się w negatywny sposób na zdrowiu pacjentów. Zamiast szybko przy pojawieniu się objawów rozpoczynać leczenie, to trzeba czekać długie tygodnie, a przez ten czas dolegliwości mogą się znacznie nasilić.


chirurg ogólny poznań
Dziennikarz: Baumit Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Baumit Sp. z o.o.


Sprawdź też

W jaki sposób można sobie poradzić z problemem nietrzymania moczu, przykładowe zalety laserów MonaLisa Touch.

zabiegi chirurgii estetycznej
Dziennikarz: Phalinn Ooi
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kłopoty z nietrzymaniem moczu ma wiele kobiet, szczególnie w starszym wieku dolegliwości takie mogą się znacznie nasilać. Niestety w niejednym przypadku panie pozostają z tym same, bo z różnych powodów nawet lekarze do których chodzą o tym się nie dowiadują. Jak pokazują badania statystyczne nawet dwadzieścia pięć procent kobiet na jednym z etapów swego życia miała te problemy, widać więc że skala tego zjawiska jest ogromna.


[
http://pco-poznan.pl/
Dziennikarz: Amy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Mając na uwadze taką sytuację jest całkowicie zrozumiałe, że coraz więcej ludzi zaczyna rezygnować z leczenia państwowego i wybiera przychodnie komercyjne. W nich najczęściej nie będzie żadnych problemów z szybkim przyjęciem do lekarza, lecz liczyć się należy z pewnymi wydatkami. Z reguły ceny wizyt zaczynają się od niecałych stu złotych, ale niejednokrotnie dochodzą do tego zabiegi i badania, i wtedy koszty znacząco się zwiększają.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.