Widzieć na własne oczy, by istnieć i radować się widokiem ślicznych pejzaży.

W trakcie życia, nasz wzrok obniża się. Niektóre osoby zaprzestają zupełnie widzieć na oczy. Są wypadki, w jakich ludzie stracą widzenie. Inni nie widzą od początku swego urodzenia.

Polscy
zbadaj wzrok
Dziennikarz: Ken Teegardin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
okuliści w tym momencie od ponad 10 lat, stosują metodę laserową. Ponad 60% obywateli kłopota się na co dzień, z jakąś wadą wzroku. Tą metodą można naprawić refrakcyjne ułomności wzroku. Należą do nich krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Żeby pójść na taki zabieg, dolegliwość wzroku musi być ustabilizowana.Technika ta jest bardzo bezpieczna i dokładna. Przed zdecydowaniem się na ten zabieg, człowiek jest poddawany różnym badaniom, co umożliwi lekarzom przewidzieć różne wyniki, jakie mogą wystąpić po zabiegu. Metodą femtolasik, laserowa korekcja wzroku cena wychodzi około 3 600 zł za operację jednego oka. Jest to w przybliżeniu przeciętna ceny, jaką się płaci. Cena obniż się do 3 350 zł, tymczasem również można za metodę femtolasik zapłacić 3 900 zł. Taką techniką, laserowa korekcja wzroku cena mogłaby wyglądać trochę za wysoka - Centrum okulistyczne Nowy Wzrok. Są w niej też zawarte badania kontrolne w trakcie jednego miesiąca po operacji oka. Metoda ta, opiera się na laserowym modelowaniu rogówki. Przy użyciu tej techniki, ustawia się na właściwe miejsce płaszczyzny w oku tak, żeby rogówka była na właściwym miejscu. Jest to technika, którą jesteśmy w stanie ustalać bardzo głębokie wady wzroku. Jest w stanie skorygować nasze widzenie z dioptriami od -10 do +6. Koryguje powyższe dolegliwości wzroku.
badanie wzroku
Dziennikarz: Aaron Benitez
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Cały zabieg, metodą femtolasik kierowany jest dzięki pomocy komputera - pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź. Umożliwia to dużą dokładność i dobrania należnych i koniecznych przyrządów do konkretnego wzroku. Operacja trwa niemalże parę chwil, koło 20.


Sprawdź też

Specyfika profesji chirurga

chirurg, lekarz,
Dziennikarz: Phalinn Ooi
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Konieczność poddania się zabiegu chirurgicznego, w każdym człowieku wzbudza wiele lęków. Niezależnie od tego, czy my mamy zostać pacjentami, czy operowana będzie ktoś bliski, strach bywa jednakowo wielki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.