Jak leczyć kontuzjeTwoje zdrowie w Twoich rękach

Każdy, kto uprawia jakiś sport prędzej czy później dozna jakiejś kontuzji. Jest to w zasadzie nie do uniknięcia, ale nie powinno być powodem do załamania. Różne elementy naszego ciała czasem zwyczajnie odmawiają działania. Czasem potrzebny jest zaledwie jeden niefortunny krok, żeby złapać kontuzję. To nie znaczy jednakże, że trzeba odrzucić naszą pasję. Wystarczy tylko dobra diagnoza i odpowiednie leczenie. Nawet najbardziej uważny sportowiec będzie tego zdania
.
Na początku łatwiej o urazy

O urazy łatwo szczególnie z początku przygody ze sportem. Mięśnie wzmacniają się wcześniej niż ścięgna albo stawy, więc duże prawdopodobieństwo kontuzji jest wtedy, gdy uważamy, że już nabraliśmy wprawy i siły. Co zrobić gdy już doznaliśmy urazu?

Podstawa to nie panikować. Zdenerwowanie i załamywanie się nic tutaj nie zmienią. Skoro coś się stało, to trudno, teraz można jedynie odpowiednio kontuzję wyleczyć. Kolejna niezwykle istotna sprawa - nie starajmy się kontuzji „rozćwiczyć”. To najgorsze co możemy zrobić. Ból to informacja od organizmu, że coś źle działa i nie możemy go lekceważyć. Możemy sobie wyrządzić ogromną krzywdę. Obolałe miejsce należy schłodzić i zacząć leczenie.

Jak zacząć leczenie >>> bezpłatny dostęp?

rehabilitacja po kontuzji
Dziennikarz: Jon Candy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Z kontuzją powinniśmy pójść do lekarza, najszybciej jak się da. Znajdźmy jak najlepszego lekarza sportowego, który nie rzuci nam, że należy porzucić uprawianie sportu. Po diagnozie następnym krokiem musi być http://rehafit.org/. Na pewno doradzi w jaki sposób zapobiec kolejnym kontuzjom, więc powinniśmy pytać o wszystko, co do czego mamy wątpliwości.

Kiedy wrócić do aktywności?

Leczenie kontuzji może udać się w krótkim czasie. Czasem potrzebnych jest ledwie parę tygodni i czujemy się jak nowo narodzeni. Bardziej skomplikowane kontuzje naturalnie leczy się przez dłuższy czas, lecz wystarczy tylko trochę systematyczności, żeby powrócić do ulubionego sportu ze zdwojoną siłą. I ze zdecydowanie większym zasobem wiedzy o tym jak strzec się urazów. Odpowiedni rehabilitant pomoże nam wprowadzić w życie nasze sportowe ambicje.


Sprawdź też

Czy rehabilitacja stawu kolanowego jest procesem długotrwałym? Jakie przynosi efekty?

rehabilitacja
Dziennikarz: Ben Sutherland
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wielu osób obecnie wykonuje aktywność fizyczną. Istnieją różne postawy. Są tacy, którzy lubią ćwiczyć w zamkniętym pomieszczeniu, jak również tacy, którzy potrzebują spędzać czas na świeżym powietrzu. W każdym niemalże przypadku istnieje konieczność, aby nabyć przydatne dodatki. Mając to na uwadze, najprościej jest z bieganiem.
2017/12/30, 14:25:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.