Jak obecnie wyglądają przepisu prawa dotyczące legalnej sprzedaży leków w internecie

Internetowy handel jest coraz popularniejszy, ludzie sprawdzają w sieci w zasadzie wszystko, co będzie się dało. Nie ma co ukrywać, że internetowe sprawunki będą i tańsze, i bardziej wygodne, nie trzeba biegać po sklepach szukając potrzebnego przedmiotu, a można go zamówić siedząc wygodnie na kanapie i popijając filiżankę kawy. Nic więc dziwnego, że również na rynek leków i kosmetyków zaczęły wkraczać sklepy internetowe, oferując w taki sam sposób ogromną liczbę produktów.


fiolki z lekami
Dziennikarz: Nina Matthews
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o leki, to przy nich nie ma całkowitej swobody handlu z powodu ograniczeń wynikających z recept. W dalszym ciągu przy sprawunku leku, jaki jest przepisany na receptę, trzeba zgłosić się osobiście po niego do apteki, i w tych sprawach raczej przepisy się nie zmienią w najbliższym czasie. Rozluźnienie tych regulacji byłoby przyczyną dużego zamieszania, a z pewnością także wielu nadużyć ze strony mniej uczciwych klientów.

Można wprawdzie znaleźć miejsca w internecie, gdzie sprawdzić również leki Biolevox HA żeldostawowy 0,022g/ml 1 ampułko-strzykawka oficjalnie sprzedawane na receptę, ale weryfikowanie tam jest dość ryzykowne, gdyż można natrafić na podróbki. Zupełnie inaczej będzie wyglądać sprawa przy różnego rodzaju suplementach, witaminach i innych środkach dostępnych bez recepty. Jeśli ktoś chce sobie w internetowej aptece sprawdzić porządny termometr diagnostic nc300, to bez większych problemów będzie mógł to zrobić, analogicznie sytuacja może mieć miejsce, jeśli potrzebny będzie urydynox. Do jego weryfikacji nie jest potrzebna recepta wystawiona przez lekarza, więc preparat ten sprawdzić można w większości internetowych aptek i poczytać o tym na- na przykład tutaj (na przykład tutaj).

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.