Jakimi cechami musi wyróżniać się porządny dentysta? Czy posiada je nasz dentysta?

Wybór dobrego dentysty jest niezwykle ważny dla zdrowia fizycznego, jak również psychicznego pacjenta. To wszak dentysta przeraża nawet największych twardzielów, a ci bardziej delikatni mogą ostatecznie nie pójść na wizytę w obawie przed odczuwaniem bólu. Tak naprawdę nie trzeba się bać, ale zapamiętać należy, by wybrać jak najlepszego specjalistę, jak gabinet stomatologiczny Wałbrzych.


To prawda, że niektórzy specjaliści mają kiepskie podejście, ale jeśli to wyczujemy, to już nie pójdziemy do takiego lekarza, zobacz jak pracują profesjonalni stomatolodzy z Wałbrzycha. Również rutyna nie sprzyja właściwemu podejściu, ponieważ taki lekarz przestaje się już wczuwać w sytuację pacjenta jak również robi swoją pracę za bardzo mechanicznie. Wiadomo, że jest to ważne, tym bardziej, jeżeli dentysta przeprowadza konkretny zabieg po raz kolejny, niemniej powinien zachować trochę empatii.
dentysta wstawiający implanty
Dziennikarz: Naval Surface Warriors
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć, że musi być specjalistą swej dziedzinie. Nasza świadomość, że powierzamy nasze zęby dobremu specjaliście, bez wątpienia wpłynie na pozytywny odbiór sytuacji. Pomimo to, nienaganna wiedza oraz doświadczenie, to jedynie początek działania dobrego stomatologa, jaki zdecydowanie powinien być cierpliwy w stosunku do pacjentów, nawet do strachu przed wiertłami. Z pewnością nie pomoże uśmiech oraz deklaracja, że zabieg nie będzie bolesny, gdyż przecież nie pierwszy raz jesteśmy u stomatologa i mamy świadomość, że zawsze coś może zaboleć. Zamiast więc tego, dobrze jest wyjaśniać pacjentom w odpowiedni sposób to, jak wygląda zabieg, bez przesadnych kolokwializmów, albo zbyt obrazowych opisów. Jeżeli coś może boleć, to lepiej przed tym ostrzec, zamiast wprowadzać w błąd, że z pewnością nic nie poczujemy. Jeżeli będziemy zapewniać, iż nic się nie stanie, to nawet minimalne uczucie bólu może spowodować u takiej osoby stan niepewności i uczucie złości.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.