Co to jest dieta odchudzająca i oczyszczająca, jak działa i jak ją zastosować?

Otyłość jest coraz częstszym problemem występującym pośród ludzi całym świecie i przyczyną powikłań takich jak m.in.: zaburzenia w gospodarce lipidowej i węglowodanowej, układzie kostno - stawowym, pokarmowym i endokrynnym. Skutkami takich kłopotów jest powiększone ryzyko umieralności np. z powodu chorób sercowo - naczyniowych, jak również z powodu nowotworów.
Dziennikarz: Flickr.com
Pierwszym krokiem przy leczeniu nadwagi z reguły winna być zmiana starego sposobu życia tzn. zmiana szkodliwych nawyków żywieniowych i powiększenie aktywności fizycznej. W celu zmniejszenia masy ciała pomóc może również dieta odchudzająca. Można wymienić rozmaite rodzaje diet. Szczególne różnice w sposobie jakim jest dieta odchudzająca polegają na różnorodnym stosunku makroskładników: białka, tłuszczu i węglowodanów. Do diet efektownych można zaliczyć np. dietę: niskoenergetyczną, bardzo niskoenergetyczną, niskowęglowodanową, czy wysokobiałkową. Dodatkowo nadmiar substancji szkodliwych w ciele może powodować brak energii, przemęczenie, problemy z koncentracją lub ziemisty kolor skóry. Jednym z wynalazków na wyzbycie się szkodliwych substancji z ciała jest dieta oczyszczająca. Nie musisz więc trudzić się kilkudniową głodówką, by wyzbyć się toksyn. Wystarczy bowiem jadłospis owocowo-warzywny. Aby efekty diety oczyszczającej były satysfakcjonujące należy wyeliminować kawę, herbatę, alkohol i papierosy. Z posiłków trzeba również wyeliminować produkty przetworzone, tłuszcze, cukry złożone i białka. Dania doprawiać można ziołami, sokiem z cytryny i sosem vinegret. Należy również wyeliminować z jadłospisu sól i rozmaite substancje wzmacniające smak. Przykładowa dieta oczyszczająca powinna trwać co najmniej dwa tygodnie. Najpopularniejsze diety oczyszczające to dieta ryżowa, warzywna i warzywno-owocowa. Dieta oczyszczająca we współczesnych czasach to dla wielu osób konieczność.
Wzmocnij serce właściwą dietą
Dziennikarz: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Toksyny i szkodliwe substancje kumulują się w organizmie przy okazji niezdrowego stylu życia. Ich przyczyną jest również niezdrowa żywność oraz zanieczyszczona woda, powietrze i gleba. To właśnie dlatego mamy złe samopoczucie i często chorujemy na różnorodne schorzenia ze względu na osłabienie odporności. Zanieczyszczony organizm stara się sam powrócić do zdrowia, jednak w wielu przypadkach nieskutecznie. Gdy substancji szkodliwych jest zbyt dużo objawiają się one infekcjami, a nawet zaparciami lub groźniejszymi chorobami. By wygrać z toksynami trzeba wyeliminować niektóre produkty z jadłospisu oraz dostarczać organizmowi substancji odżywczych, które przyspieszają renowację organizmu i jego oczyszczanie. A zatem zdrowy wygląd bez nadwagi i toksyn w ciele jest możliwy. Potrzeba tylko trochę zapału, by wrócić do zdrowia. Trzymanie się kilku podstawowych zasad żywienia winno skutecznie usunąć zanieczyszczenia z organizmu. A więc skorzystaj z diety i raduj się zdrowiem.

Sprawdź też

W jaki sposób zrobić oczyszczanie buzi domowym sposobem?

tonik do twarzy
Dziennikarz: Igor Stawiarski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wręcz nie zdajesz sobie sprawy z obecności w Twoim domu wielu produktów, dzięki którym możesz w szybki jak też bezproblemowy sposób oczyścić swoją buzię.


Domowe metody pielęgnacji cieszą się coraz to większą popularnością, albowiem dzięki samodzielnie zrobionym kosmetykom można oszczędzić nie jedynie czas, lecz również pieniądze.


Więcej pomocnych rad na stronie: http://www.gabinet-dietetyczny.pl.
2016/05/20, 11:23:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.