Wypielęgnowane włosy i prawidłowa kondycja cery, głównym atrybutem kobiecej powierzchowności.

Na niekorzystny stan fryzury wpływają rożne, mniej lub bardziej agresywne środki upiększające. Podobnie jak skóra twarzy i rąk, są ciągle wystawiane na wpływ ujemnych uwarunkowań zewnętrznych. Gdy włosy stają się suche, kruche oraz podatne na wypadanie, jedynym sposobem staje się ich skuteczna pielęgnacja. Nie dziwi zatem fakt, iż artykuły przeznaczone do tego celu stają się niezwykle energicznie rozkręcającą się grupą kosmetyków.
Kobieta, uroda
Dziennikarz: Robert Moran
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kosmetyki do pielęgnacji oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnorodnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach niezwykle popularną, chętnie używaną formę preparatów kosmetycznych stanowią pianki. Kosmetyki te są wygodniejsze w używaniu, dają się bez trudu i równo zastosować. Tak jak tu: http://www.ceneo.pl/Maseczki.

Sprawdź też

Najlepszy sok pokrzywowy - sprawdź również inne zdrowe soki!

Pokrzywa
Dziennikarz: Harry Rose
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pokrzywa to nie tylko chwast. Od stuleci traktowana jest z uszanowaniem ze względu na własności medyczne i wartości odżywcze. Sok z pokrzywy zawiera wiele cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych zbawiennych w wielu schorzeniach. Od dawna używana jest w medycynie naturalnej.


W przypadku bardziej uszkodzonych włosów godne polecenia są balsamy kosmetologia (zobacz: sprawdź tu) odżywki ochronne, które pozostawia się na kilka chwil, a następnie zmywa. Zimową porą należy poszukać balsamów do cery i ciała z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza naskórek, a przy tym jest również naturalną esencją promieniochronną. Strumienie słoneczne oddziaływają na naszą cerę przez cały rok. Zimą słonko działa niezwykle przenikliwie. Powinnyśmy więc nie zapominać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy szusujemy na deskach. Również podczas spacerów czy jazdy na wyciągu nie zapominajmy o natarciu odsłoniętej skóry kremem z filtrem.

Należy zakupić preparat z wysokim filtrem, ponieważ słoneczko wysoko w górach działa z wielką ostrością. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu delikatnej skóry na ustach i wokół oczu. Korporacje kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o paniach, dla których powierzchowność jest istotna ale mają mało czasu na pielęgnację i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym zamierzeniem jest spowodowanie szybkich i widocznych efektów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry. Dla zaciekawionych: wejdź tu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.