Zadbaj o własny uśmiech - a więc jak postępować gdy pojawią się problemy z zębami?

Nowe osiągnięcia w medycynie dają nam coraz większe możliwości. Jesteśmy w stanie przeprowadzać z powodzeniem skomplikowane operacje albo też znacznie polepszyć komfort naszego życia. Rozwój nie ominął również takich dziedzin jak stomatologia czy też ortodoncja. Sporej ilości z nas dentysta nie przynosi zbyt dobrych wspomnień.


dentysta
Dziennikarz: 95Berlin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obawa przed wizytą u dentysty powinien jednak ustąpić przed mocą racji, jakie mówią, że wypielęgnowany oraz zdrowy uśmiech ma o wiele większe oddziaływanie na nasze zdrowie niż sobie wyobrażamy. Oczywiście opłaca się dbać o nasze uzębienie i zapobiegać problemom przez właściwą higienę jamy ustnej oraz zapobiegawcze, sprawdzające wizyty w gabinecie dentystycznym.

Bardzo ważną sprawą jest również właściwie dopasowana szczoteczka ale również pasta do zębów a także (lekceważone przez sporą ilość z nas) nitkowanie. Wielokrotnie zdarza się jednak, że na ratunek zęba może być już za późno. Sporo osób trapi fakt całkowitej utraty zęba. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy sposobność uzupełnienia braków poprzez właściwie przygotowane implanty. Są to małe, tytanowe wkręty, które są umiejscawiane w kości szczęki zastępując korzeń zęba. Na taką śrubę jest nałożona korona wykonana z porcelany albo też ceramiczna. Dobrze dopasowane implanty Katowice cennik wyglądają niemalże tak samo jak prawdziwy ząb a także w pełni spełniają dokładnie te same funkcje. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania zdecydowanie jest w stanie polepszyć się jakość naszego życia.

Jeśli chodzi tymczasem o wady zgryzu to takimi problemami zajmuje się sekcja stomatologii którą jest ortodoncja. Niektórzy ludzie cieszą się się naturalnie prostymi zębami, które oddalone są od siebie w równych odstępach. Sporo jednak osób cierpi na kłopoty związane z wszelakiego rodzaju wadami zgryzu, nierównymi odstępami między zębami bądź także nienaturalnie zrotowanymi zębami. Takimi przypadkami zajmuje się właśnie ortodoncja (więcej znajdziesz tutaj: sprawdź).
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.