Jak powinna prezentować się domowa apteczka? O jakich środkach nie wolno zapominać?

Świetnie zaopatrzona apteczka domowa, to coś o co musimy zadbać. Nie za każdym razem myślimy o tego typu rzeczach, tym bardziej jak nic złego się nie dzieje. Jednak właśnie w czasie, kiedy dopadnie nas jakaś dolegliwość, to pójście na przykład w środku nocy do apteki, nie jest zbyt przyjemne. Co przyda się najbardziej w tego typu domowej apteczce?


apteczka z lekami
Dziennikarz: osseous
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Z pewnością nieodzowne będą różnego rodzaju środki na wypadek skaleczeń. Trzeba posiadać więc w apteczce plastry, jałowe gazy, bandaż, waciki oraz jakiś środek do zdezynfekowania rany. Woda utleniona na pewno się przyda. W apteczce nie może zabraknąć środków na ból. Przydatny będzie Dexak (serdecznie zapraszam), jaki pomaga nawet w mocnych bólach. Tak samo jak różne popularne środki, które działają na ból oraz przeciwzapalnie. Pomogą one na pewno podczas przeziębienia. Jednak pamiętajmy także o popularnych specyfikach na przykład na grypę, które można przygotować pod postacią ciepłego napoju. Są bardzo dobre, jak czujemy pierwsze oznaki zbliżającego się przeziębienia. Za sprawą szybkiej reakcji możemy zapobiec rozwojowi infekcji. Gdy natomiast przeziębienie się rozwinie, to należy wspomagać się też witaminami albo wapnem musującym. Na przesuszoną śluzówkę nosa pomoże sól fizjologiczna, jaka z pewnością przyniesie ulgę podczas kataru.


Dobrze jest zaopatrzyć się w różnego rodzaju maści. Dosyć często przydać może się maść na stłuczenia i bolące stawy czy mięśnie. Przydadzą się również maści na zapalenia skóry przykładowo Hydrocortisonum, który jest dobry na miejscowe zapalenie skóry, na różne sprawy trądzikowe, a nawet na ukąszenia owadów. Jest niezastąpiona w każdej z domowych apteczek. Tak samo jak maść ichtiolowa, która pomoże w stanach zapalnych skóry, w ropnych wypryskach jak i zapaleniach żył. Oprócz tego typu maści, pamiętajmy też o innych środkach. Od czasu do czasu przydatne będą specyfiki na biegunkę, która z reguły dopada nas wtedy, gdy się tego nie spodziewamy. W takich chwilach właśnie musimy reagować w sposób natychmiastowy. Dlatego środki na biegunkę należy mieć zawsze w apteczce. Wiele osób cierpi na zgagę, tym bardziej po niezdrowym posiłku. Dlatego warto posiadać w apteczce jakiś środek na tego typu dolegliwości.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.