Mezoterapia - czy naprawdę działa, jak jest przeprowadzany i jakie problemy zwalcza?

W dzisiejszych czasach niezwykle duża wagę przykładamy do nienagannego wyglądu. Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest pierwsze wrażenie, dlatego też coraz częściej jesteśmy zdecydowani na zabiegi, które są w stanie poprawić stan naszej skóry. Poprawianie urody kojarzy się z ingerencją chirurgiczną, co nie wydaje się zbyt przyjemne. Na szczęście istnieją mniej inwazyjne zabiegi. Jednym z nich jest z całą pewnością mezoterapia. Na czym polega i z jakimi problemami pozwala sobie radzić?


Sprawdź ofertę
Dziennikarz: Fotolia
Zaczerpnięte z: Fotolia
Mezoterapia to przede wszystkim zabieg odmładzający. Dzięki niemu możemy zregenerować skórę. Wachlarz działania jest jednakże bardzo duży, i oprócz poprawy elastyczności czy zapobieganiu starzeniu się skróty, staje się doskonały również w walce z wypadaniem włosów i działa przeciwtrądzikowo. Jeśli zostanie użyta fosfatydylocholina, czyli środek wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej, mezoterapia pomoże też w zwalczaniu cellulitu.

Dodatkowo zabieg może usunąć rozstępy. Zabieg polega na wprowadzeniu wgłąb naskórka różnych składników aktywnych, na przykład kwasu hialuronowego, witamin czy aminokwasów. Niewielkie dawki wstrzykiwane są pod skórę za pomocą igiełek, które utworzą kanaliki. W nich właśnie następuje natychmiastowe wchłanianie środków. W tym momencie rozpoczynają one swoje działanie. Zabieg nie boli, przypomina trochę pobranie szczepionki, jednakże istnieje możliwość znieczulania skóry, wtedy jest on całkowicie bezbolesny.

Igiełki do mezoterapii to kaniule. Nie posiadają one tradycyjnego, ostrego zakończenia, natomiast wtrysk znajduje się z boku (kaniule do mezoterapii). Wykorzystanie tej igły pomniejsza ryzyko stanów zapalnych i sprawia, że zabieg jest zdecydowanie szybszy oraz dokładniejszy. Jak przeprowadzany jest zabieg? Po pierwsze brane pod uwagę są wszystkie możliwe przeciwwskazania. Z mezoterapii musi zrezygnować osoba chora na epilepsję, posiadająca rozrusznik serca, opryszczkę lub trądzik oraz kobiety w ciąży. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie do wykonania zabiegu, należy na tydzień przed nim odstawić Aspirynę lub inne środki, które rozrzedzają krew.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.