Jak wyleczyć alkoholizm i z jakiego powodu najlepszy jest odwyk?

„Piekło na człowieka w jego sercu czeka” - tak można by określić, za Janem Sztaudyngerem ludzkie działanie oraz jego skutki, z którymi, w przeważającej części on sam będzie zmuszony stoczyć walkę wkraczając na drogę uzależnień. Łatwo na nią trafić. Zejście wymaga większego zaangażowania, samodyscypliny i zaparcia.
lekko rozmiękczony młodzieniec na łonie przyrody
Dziennikarz: flickr.com
Zaczerpnięte z: flickr.com
Problem alkoholowy to choroba, która jest w stanie dotknąć każdego z nas - nie patrząc na płeć, wiek, wykształcenie czy stanowisko jakie piastujemy. Chytrze, bezczelnie zagarnia naszą rodzinę, życie i tożsamość.

Aż któregoś dnia przestajemy istnieć. Czasem w przenośni, czasem w świecie realnym... Dlatego warto mieć oczy szeroko otwarte na otaczającą nas rzeczywistość, parterów czy przyjaciół. Trzeba prowadzić dialog. Jednak człowiek, który ma problem z alkoholem, lub pije w sposób niebezpieczny, grożący zgubą (jest w połowie drogi do nałogu), z całą pewnością nie oznajmi nigdy, że pogubił się w życiu. Bez względu na wszystko rozmawiajmy. Być może to fałszywy alarm, może bliskiej nam osobie nic nie dolega, po prostu przechodzi załamanie. Tym lepiej, gdy ktoś jej w tym kryzysie pomoże. Jeżeli jednak faktycznie ma poważny problem, warto wziąć pod uwagę leczenie kaca, zobacz szczegóły tutaj: http://kackiller.pl/. Im wcześniej uda się go rozwiązać, tym większe prawdopodobieństwo, że człowiek wróci do wcześniejszego, trzeźwego życia.

butelka na ławce w mrocznej scenerii
Zaczerpnięte z: flickr.com
Bezsprzecznie priorytetem jest skierowanie chorego do specjalistycznego ośrodka leczącego uzależnienia. Głównym założeniem tego postępowania jest rezygnacja z picia alkoholu, do czego przyczyniają się: grupy terapeutyczne, psychoterapia i środki farmakologiczne. W ośrodku leczącym uzależnienia, biorąc udział w terapii grupowej, chorzy mają szansę poznać osoby mające podobne problemy i rozterki, będące w trakcie terapii, jak i pacjentów, którzy pokonali poszczególne już etapy leczenia i ”wychodzą na prostą”. Różnorodność uczestników, biorących udział w takich rozmowach ma wielkie znaczenie. Pozwala osobie uzależnionej samemu doświadczyć, że prowadzone działania terapeutyczne mogą być efektywne. Świadectwa i opowieści pacjentów, ich systematyczność i determinacja są ważnym elementem w przebiegu leczenia. Dzięki temu, w chorym odzywa się motywacja oraz siła do walki z wrogiem.


Sprawdź też

Psychoterapia Kraków daje niesamowite rezultaty

psychoterapeuta
Zaczerpnięte z: flickr.com
Czy potrzebujemy kogoś kto wytłumaczy nasze emocje?

Od czasu do czasu tak wiele dzieje się w naszym życiu, że zaczynamy się gubić w tym wszystkim co ma miejsce, uczucia które odczuwamy rozpoczynają nas dusić. Przez to ma szansę się okazać, że potrzebujemy zetknięcia się z ekspertem, który dopomoże nam nazwać to wszystko co czujemy oraz który w właściwy sposób będzie potrafił nas naprowadzić na to, abyśmy mieli szansę zrozumieć, co będzie tu dla nas odpowiednie.
2018/01/18, 09:55:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.