Najlepszy sok pokrzywowy - sprawdź również inne zdrowe soki!

Pokrzywa to nie tylko zielsko. Od wieków używana jest z uszanowaniem ze względu na przymioty medyczne i walory odżywcze. Sok z pokrzywy mieści wiele cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych zbawiennych w wielu schorzeniach. Od dawna używana jest w medycynie ludowej.


odwiedź witrynę
Dziennikarz: stanze
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dawniej na wiosnę z pokrzywy przyrządzano zupę. Obecnie gospodynie dołączają do karmy dla zwierzaków jej posiekane drobno listowie. Medycyna naturalna zaleca, żeby przy wiosennym zmęczeniu spożywać co dzień na wzmocnienie sok ze dopiero co zerwanych pokrzyw.

Sok z pokrzywy to autentyczna skarbnica aktywnych związków niezbędnych do harmonijnego działania naszego ustroju (dowiedz się szczegółów - https://zdrowystragan.pl/soki/155-sok-z-noni-500-ml.html|https://zdrowystragan.pl/soki/156-sok-z-pokrzywy-500-ml.html">https://zdrowystragan.pl/soki/156-sok-z-pokrzywy-500-ml.html|https://zdrowystragan.pl/soki/153-sok-z-karczocha-500-ml.html">https://zdrowystragan.pl/soki/153-sok (kompletna oferta dostępna swojskispichlerz.pl/pl/p/Sok-z-kiszonej-kapusty-300-ml/980)-z-karczocha-500-ml.html|https://zdrowystragan.pl/soki/312-sok-z-jagod-goji-500-ml.html">https://zdrowystragan.pl/soki/312-sok-z-jagod-goji-500-ml.html}). Eksperci interesujący się ziołolecznictwem traktują ją wręcz za rzeczywisty antybiotyk. Jest to jeden z najbardziej cennych substancji stosowanych w fitoterapii. Zawiera liczne kwasy organiczne, witaminy C, K, B2, flawonoidy, olejki eteryczne, sole mineralne, garbniki pomocne w terapii wielu schorzeń.

Regularne picie soku z pokrzywy wyraźnie powiększa wydalanie z moczem chlorków, mocznika i innych szkodliwych produktów przemiany materii. Z owego powodu pokrzywa uchodzi za specyfik oczyszczający krew. Działa też przeciwkrwotocznie, zmniejsza ciśnienie krwi. Za sprawą zawartości witamin i soli mineralnych, może wzbogacić zachodzące w czasie wiosennym nieduże deficyty owych czynników. Poleca się sok z pokrzywy w wypadku terapii uszkodzeń tkanki wątroby, kamicy moczanowej, a również w tłumieniu drobnym krwawieniom z naczyń włosowatych w kanale pokarmowym, przy małym poziomie hemoglobiny i niedostatkach czerwonych ciałek krwi.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.