Kto podaje leki w warunkach szpitalnych i jakiego rodzaju jeszcze obowiązki ma pielęgniarka?

Jeśli czyimś pragnieniem jest niesienie pomocy innym osobom, to może dobrać zawód, którego celem okazuje się być właśnie pomoc drugiemu człowiekowi. Jest to zawód, który najczęściej wykonują kobiety, jednak są placówki, w jakich na tego typu stanowisku można spotkać mężczyznę.


Pielęgniarka jest to pracownik zakładu opieki zdrowotnej, jakiego kluczowym celem jest zapewnienie opieki nad powierzonymi jemu chorymi. Kluczowym zadaniem pielęgniarki jest troska o komfort pacjenta, jego czystość, żywienie oraz pomoc we wszystkich czynnościach, których chory nie jest w stanie przeprowadzić samodzielnie. Zajmuje się ona dostarczaniem leków zapisanych przez doktora, robieniem iniekcji, podawaniem tlenu i zmienianiem opatrunków. Poza tym asystuje lekarzowi przy wykonywanych zabiegach. Jest ona odpowiedzialna za stan zdrowia pacjenta, a w wypadku jego zmiany na gorsze albo zagrożenia życia, udziela pierwszej pomocy. Może zajmować się jeszcze obsługiwaniem aparatury medycznej. Do jej zadań należy również badanie temperatury, ciśnienia krwi i informowanie lekarza o jakichkolwiek nieprawidłowościach.


Sauna latem? – Jak najbardziej!
Dziennikarz: Tatralandia
Zaczerpnięte z: Tatralandia


Zarobki pielęgniarek zatrudnionych w państwowej przychodni są zależne w dużym stopniu od regionu państwa, a w małych miejscowościach mogą wynosić od 1200 do 1600 złotych. W dużych miastach jest to wypłata w wysokości 1800-2200 złotych. W klinice prywatnej pielęgniarka mogłaby liczyć na pensję trochę większą. Jest to ok. 2,500 złotych.


Sprawdź też

Przynoszące wstyd problemy zdrowotne, z którymi chore coraz częściej udają się do lekarza.

kobieta
Dziennikarz: 123rf
Zaczerpnięte z: 123rf
Panie muszą zmierzyć się z licznymi schorzeniami, właściwymi dla ich płci. Sporo wśród nich to przynoszące wstyd dolegliwości kobiece, z jakimi chore znacznie częściej kierują się do lekarzy. Wiedzą one, iż wyłącznie tak będą mogły poczuć się lepiej. I nie chodzi tu w ogóle o próżność, bo wiele z takich przypadłości utrudni kobietom standardowe funkcjonowanie i negatywnie wpłynie na stan zdrowia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.