Jakie można znaleźć testy na płodność do wykonania samodzielnie w domu?

Nadchodzi w życiu praktyczne każdego człowieka taka chwila, iż zaczyna chcieć potomka. Decyduje się więc na ten krok i rozpoczyna starania, mające na celu urodzenie dziecka. Pierwsze miesiące są zazwyczaj dość przyjemne, jednak po sporej ilości niepowodzeń budzi się w małżeństwie lęk, że coś jest nie w porządku. Udają więc do doktora fachowca, który wykona konkretne testy, specjalistyczne i niezwykle dokładnie.
leczenie niepłodności
Zaczerpnięte z: http://www.gyncentrum.pl/
Dla kobiet podstawowym zadaniem jest wykonanie testu owulacyjnego. Jest to test na płodność, jaki można zrobić w domu, ponieważ przypomina do testu ciążowego i robi się go identycznie. Testy na płodność trzeba robić codziennie przez cały cykl menstruacyjny, a jeżeli rezultaty nie będą pozytywne trzeba pójść na kolejne badania. Zwykle wynik nie pozytywny znaczy, że kobieta ma cykl bezowulacyjny, jednak czasami zdarza się to każdej. Jeśli jednak takie cykle będą pojawiać się bardzo często, trzeba zrobić kolejne testy, tym razem bardziej szczegółowe. Jeżeli chodzi o mężczyzn na rynku pojawiły się od niedawna domowe testy płodności. Wynika z nich, jak bardzo w nasieniu jest plemników. Przy wyniku negatywnego okazuje się, że plemników jest niewiele.

Sprawdź też

W jaki sposób można sobie poradzić z problemem nietrzymania moczu, przykładowe zalety laserów MonaLisa Touch.

zabiegi chirurgii estetycznej
Dziennikarz: Phalinn Ooi
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kłopoty z nietrzymaniem moczu ma wiele kobiet, szczególnie w starszym wieku dolegliwości takie mogą się znacznie nasilać. Niestety w niejednym przypadku panie pozostają z tym same, bo z różnych powodów nawet lekarze do których chodzą o tym się nie dowiadują. Jak pokazują badania statystyczne nawet dwadzieścia pięć procent kobiet na jednym z etapów swego życia miała te problemy, widać więc że skala tego zjawiska jest ogromna.


Każda kobieta może wykonania domowego testu płodności (--> zrób test na płodność !). Chodzi w ni w szczególności o pokazanie ile hormonu luteinizującego dana kobieta ma w organizmie, poprzez to, że kobieta ma spory poziom tego hormonu, ma możliwość dowiedzieć się, czy będzie zapłodnienie, czy jednak nie. Bardziej szczegółowy jest test na płodność przeprowadzany u ginekologa lub w laboratorium (kliknij po szczegóły). Starczy tylko udostępnić próbkę moczu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.