Witaminy potrzebne dzieciom

Już od pierwszych dni na tym świecie niemowlak potrzebuje wielu kluczowych substancji odżywczych. Większą część z nich daje mu mama, która żywi go piersią. Czasem jednak potrzeba podawać mu suplementy, by zdrowo funkcjonował. Najważniejszym elementem jest witamina K dla niemowląt. Zazwyczaj przekazuje się dużą rację jej moment po przyjściu na świat, używając strzykawki. Jak dowiodły analizy, witaminę K powinny przyjmować wszystkie dzieciaczki do 1 kwartału życia, zwłaszcza jeśli są odżywiane wyłącznie naturalnym pokarmem mamy. Ten element odżywczy posiada dobroczynny wpływ na układ krwionośny malucha, jego deficyt był przyczyną śmiertelnych schorzeń w przeszłości. Warto przekazywać dzieciakowi suplement w formie wygodnych kropel. Porcja, jaką powinien dostawać dziennie dzieciaczek, to 0,25 miligrama. Witamina K dla niemowląt jest sprzedawana również w postaci kapsułek.


Sprawdź też

Zbilansowana dieta dla każdego

warzywa
Dziennikarz: Jennifer C.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jak mówi stare polskie przysłowie „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Wszyscy potrzebują mieć dobre samopoczucie i nie posiadać kłopotów leczniczych. Jaki tryb życia powinniśmy prowadzić, aby nasze ciało było zdrowe? Co zrobić, aby nasze potomstwo miały ochotę jeść ekologiczne jedzenie? Dołożymy starań aby odpowiedzieć na te oraz inne zagadnienie dostosowanego trybu życia.


Urwis, który spędza godziny biegając na zewnątrz, potrzebuje systematycznej suplementacji witaminami. Też latorośle, które lubią siedzieć przed ekranami komputerów i nie wchłaniają nieodzownej części promieni słonecznych, potrzebują dodatkowej opieki. Witaminy dla dzieci usprawniają układ immunologiczny, wzmacniają układ kostny i podtrzymują zdrowy rozwój dzieciaka. Zdarza się, że dziecko zostawione samopas opycha się słodkościami i pije gazowane płyny. Taki styl życia jest zły dla rosnącego dziecka i nie zapewnia cennych elementów, a wyłącznie dużo sacharozy i syntetycznych dodatków, polepszających smak i odcień artykułu. Dlatego podawanie dzieciakowi witamin jest tak ważne w współczesnym świecie, w którym w sprzedaży jest wiele złych i zachęcających maluchy artykułów.


Witaminy dla dzieci są często sprzedawane w atrakcyjnych dla nich postaciach. Niektóre suplementy witaminowe mają ciekawe kształty i są zrobione w wielu odcieniach. Większa część produktów charakteryzuje się pysznym smakiem, co znacznie zachęca najmłodszych do ich regularnego spożywania. To kluczowe, żeby dziecku branie niezbędnych składników łączyło się z czymś interesującym. Tą drogą da się stymulować prawidłowe nawyki pielęgnowania zdrowia, co z pewnością zaprocentuje w dalszym, dojrzałym życiu.
leki i suplementy
Dziennikarz: domzdrowia.pl
Zaczerpnięte z: http://www.domzdrowia.pl
Witamina B complex to suplement, który jest przydatny nie jedyni dla maluchów. Spora część ludzi cierpi na deficyt tych ważnych witamin. Stało się tak z powodu pogarszającej się jakości chleba. Obecnie sporo produktów piekarskich wytwarza się z bardzo przetworzonej mąki, która jest uboga w witaminy. Zatem wielu badaczy zaleca jedzenie pieczywa z nieprzetworzonych surowców. Niszczące działanie na zawartość witamin z grupy B w organizmie ludzi wykazuje też picie alkoholu oraz kawy. Witaminy B są szczególnie korzystne dla kondycji systemu krwionośnego i gastrycznego. Witamina B complex ma w sobie aż siedem rodzajów tego cennego składnika odżywczego w dobrych stężeniach, co gwarantuje, że biorący otrzymuje pełną paletę niezbędnych witamin, tak koniecznych w współczesnych czasach przetworzonej żywności. Więcej: http://www.aptekaotc.pl/p/pl/9776/miobio_vitazelki_witaminy_dla_dzieci_od_roku_zycia_70_sztuk.html.
2017/12/05, 13:23:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.