Kiedy iść do psychologa? Dowiedz się, jakie sygnały są powodem do niepokoju

Obecne tempo życia powoduje, iż wielokrotnie nie mamy kiedy rozwikłać naszych problemów, przez co zwiększają się oraz stają się coraz bardziej poważne. Z niewielkich trudności robi się duży kłopot, z jakim niełatwo jest samemu się uporać. Z tego względu wiele osób potrzebuje pomocy, jaką proponuje psychoterapeuta Katowice.
Kiedy powinniśmy do niego iść? Jest kilka sygnałów wskazujących na wymóg skorzystania z usług specjalisty, jakich nie można ignorować, aby nie okazało się, iż przez kryzys wpadliśmy w głęboką depresję, wymagającą niemało środków, również medycznych, w celu jej pokonania.

Sprawdź też

W jaki sposób może nam doradzić ceniony psychoterapeuta z Warszawy ? Zapoznaj się z ofertą pomocy psychologicznej.

psycholog
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/
Doceniani eksperci z Warszawy dopracowują własne rozwiązania zgodnie z tym, w którym kierunku zmieniają się potrzeby osób z różnymi problemami. Psychologowie ciągle biorą udział w różnych kursach, co pomagają im uporać się z rozmaitymi problemami oraz demonami przeszłości.


Psycholog
Dziennikarz: TownePost Network
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pierwszym takim sygnałem jest uzmysłowienie sobie własnej bezsilności. Nie widzimy rozwiązania i zrzucamy całą winę na swoją osobę, co nie jest właściwym podejściem. Pogrążamy się jedynie we własnym smutku, a konsultacja u psychologa byłaby o wiele lepszym rozwiązaniem. Dyskusja z nim umożliwi nam spojrzeć w całkowicie inny sposób na trudności, z jakimi musimy się mierzyć, przez co łatwiej będzie nam je pokonać.

Drugim sygnałem może być niestabilność emocjonalna. Jeżeli często wybuchasz płaczem albo złościsz się, rozładowując stresy na innych ludziach, możesz oddalić się od bliskich i stracić przyjaciół. Poważnym znakiem jest również poranne otępienie. Gdy każdego ranka nie masz sił, aby podnieść się z łóżka, przyszykować się do pracy bądź zacząć wykonywać inne obowiązki, nie możesz tego bagatelizować. To jeden z bardziej kluczowych przejawów, które powinny nakłonić nas do umówienia się na wizytę. Do częstych oznak depresji należą również bóle głowy lub brzucha, które nie wskazują na inne niedyspozycje, małe poczucie własnej wartości, poczucie pustki, brak odczuwania zadowolenia z osiąganych sukcesów albo sugerowanie pomocy ze strony najbliższych. Jeżeli dojdzie do tego, iż pojawią się u ciebie myśli samobójcze, nie przekładaj dłużej wizyty. To czytelny sygnał, iż twoje problemy nie rozwikłają się same, ponieważ cała sytuacja za daleko już zaszła.

Konsultacja u psychologa nie powinna być przyczyną naszego wstydu. Korzystniej jest skorzystać z pomocy specjalisty, aniżeli pogrążać się narastających trudnościach. Obiektywne oko drugiego człowieka, umiejącego mierzyć się z wszelakiego rodzaju kłopotami, będzie dla nas odpowiednim wsparciem.
2017/06/30, 15:30:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.