W jaki sposób dać sobie radę, kiedy musimy zająć się bliską osobą? Czy konieczne sprzęty są refundowane?

Opieka o osobę niepełnosprawną nie jest zadaniem lekkim i przyjemnym. Jeżeli musimy zająć się osobą, która nie jest w stanie tego zrobić sama, musisz uzbroić się w cierpliwość, empatię i siłę.

W jaki sposób przyszykować się do troski nad kimś niepełnosprawnym

W zależności od zaawansowania niepełnosprawności, sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym oferują odpowiednie metody mające ułatwić choremu codzienne życie. Najbardziej bezsprzecznym potrzebnym sprzętem w okoliczności, gdy chory nie porusza się o własnych siłach są wózki inwalidzkie (np. http://medic-pol.com.pl/pl/p/SKUTER-ELEKTRYCZNY-KARMA-KS-343/215). Jeżeli zachodzi taka potrzeba, możemy kupić wózek inwalidzki toaletowy, bądź zwyczajnie wybrać pieluchomajtki. Osprzęt tego typu nie jest tani ale możemy ubiegać się o zwrot kosztów z NFZ. Dobra orientacja w przypadłości osoby, którą się zajmujemy ułatwi nam obserwację zdrowia chorego - dzięki czemu będziemy w mocy ustalić czy następuje polepszenie stanu zdrowia, czy nie. Jeśli jakiegoś sprzętu nie musimy mieć na co dzień, wtedy możemy użyć profesjonalnej wypożyczalni i zamówić choćby podróżny wózek jak http://medic-pol.com.pl/pl/p/Podrozny-wozek-inwalidzki-KARMA-ERGOLITE/219. Nie odcinaj podopiecznego od jego przyjaciół, spotkania z nimi z pewnością wpłyną pozytywnie na jego samopoczucie. Jeżeli to możliwe, nie powinno się jej powstrzymywać od powszednich czynności. Każda pamięć z pewnością się opłaci.

wózek inwalidzki
Zaczerpnięte z: http://www.akson.pl/
Co, jeśli nie mogę zająć się chorym osobiście?

Jeśli uwarunkowania nie pozwalają Ci na podjęcie pielęgnacji osoby chorej możesz skorzystać z specjalistycznej pomocy biegłych opiekunów. Z ich wsparcia możesz skorzystać na godziny lub wybrać wariant z zakwaterowaniem. Nierzadko są to osoby z różnymi uprawnieniami, specjaliści, którzy nie dopuszczą na pojawienie się odleżyn i zrobią wszystko co w ich mocy, by podopiecznemu funkcjonowało się dobrze. Jeśli z różnych przyczyn nie stać Cię wynająć pomocy, możesz skorzystać z wsparcia domu opieki bądź opieki domowej. Jeśli wybierzesz dom seniora, sprawdź, że panują w nim właściwe warunki. Aby chory miał zapewniony odpowiedni komfort i intymność, pokoje powinny być dwuosobowe. Pokoje muszą być wyposażone w przycisk alarmu, który w wypadku niedobrego samopoczucia zaalarmuje pracowników. Warto dowiedzieć się jak chorzy pożytkują wolny czas, czy są urządzane dla nich jakieś warsztaty, a także jak wygląda sprawa posiłków, za co doliczane są dodatkowe opłaty.
2017/06/30, 15:30:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.