Jak bezpiecznie przygotować ciało do opalania w solarium? Kilka sposobów, by nie zrobić sobie krzywdy

Wielu ludzi czuje się lepiej, kiedy skóra złapie słońce i zrobi się bardziej brązowa. Oprócz tego, że zyska ładny odcień, po prostu często lubimy trochę się rozgrzać i czujemy się wtedy zdecydowanie lepiej. Co jednak oczywiste takie praktyki nie są umożliwiane przez cały rok, dlatego też korzystamy również z solarium. Ta forma opalania nie jest uważana za najlepszą, jeśli pomimo to się na nią zdecydujemy, powinno się mieć świadomość, jak prawidłowo przygotować się do takiej wizyty praz jakich praktyk unikać, by nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium
Przede wszystkim należy zacząć od tego, że nie wszyscy powinni opalać się w solarium. Przeciwwskazania to między innymi choroby przewlekłe tarczycy, wątroby, układu krążenia oraz cukrzyca czy epilepsja. Jeżeli chorujemy na coś, należy początkowo sprawdzić, że nie koliduje to z chęcią opalania. Z solarium powinny rezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, kobiety w czasie miesiączki, biorące leki zawierające hormony, osoby mające problemy ze skórą oraz takie, których karnacja jest bardzo jasna. Powinno się wybierać jak najlepsze solarium, aby mieć pewność, że w razie choćby najmniejszych wątpliwości, ludzie tam pracujący będą szczegółowo wiedzieć, czy są one słuszne. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, tak czy inaczej trzeba dobrze przygotować swoją skórę. Przed opalaniem powinno się zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek. Wówczas opalenizna będzie prezentowała się ładniej. Dodatkowo konieczne jest dobre nawilżenie ciała. Nie chodzi tu jedynie o smarowanie ciała mleczkiem, choć to również bardzo istotne, lecz także o nawilżenie wewnętrzne. Nie wolno zapominać o piciu wody. Kiedy już rozpoczniemy opalanie musimy ochraniać nasze oczy i brodawki piersiowe. Udając się do solarium, warto zmyć makijaż, ściągnąć biżuterię i nie spryskiwać się perfumami, które mogą spowodować uczulenie.

Może Cię również zainteresować: http://www.nova2-spa.pl/day-spa-kabaty/oferta/strefa-relaksu/|http://www.nova2-spa.pl/day-spa-kabaty/oferta/strefa-kobiet/">http://www.nova2-spa.pl/day-spa-kabaty/oferta/strefa-kobiet/|http://www.nova2-spa.pl/day-spa-kabaty/o-nas/">http://www.nova2-spa.pl/day-spa-kabaty/o-nas/}


opalanie na słońcu
Dziennikarz: Fotolia
Zaczerpnięte z: Fotolia
Musimy również upewnić się, że łózko zostało odpowiednio zdezynfekowane. Co oczywiste w takich miejscach prosto zarazić się różnymi chorobami skóry, czego z pewnością nikt nie chce. Oprócz tego naprawdę warto sprawdzać, do jakiego miejsca się udajemy. Powinno być ono sprawdzone. Warto zapoznać choćby z opiniami internautów, wystarczy wyszukać interesującego nas miejsca (przykładowo najlepsze day spa warszawa), a następnie dokładnie zapoznać się z ofertą.

Dla wielu z nas relaks jest jednoznaczny z zabiegami poprawiającymi nasz wygląd. Aby poczuć się jak w day SPA można wykonać peelingi, nakładać maseczki, zrobić ciekawy manicure lub też udać się do solarium - ciekawa strona. Jeśli jednak wybierzemy taką opcję opalania, naprawdę warto pamiętać o wszystkich przeciwwskazaniach i odpowiednio się przygotować to tego rodzaju praktyk. Wyłącznie wówczas będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.


Sprawdź też

Najlepszy sok pokrzywowy - sprawdź również inne zdrowe soki!

Pokrzywa
Dziennikarz: Harry Rose
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pokrzywa to nie tylko chwast. Od stuleci używana jest z uszanowaniem ze względu na własności lecznicze i zalety odżywcze. Sok z pokrzywy mieści wiele wartościowych witamin, mikroelementów i soli mineralnych zasadnych w wielu chorobach. Od dawna wykorzystywana jest w medycynie naturalnej.
2017/06/30, 15:30:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.