Nadwaga to poważny problem. Walczmy z nim na wszystkie dostępne sposoby

Proporcjonalna sylwetka jest nie tylko kwestią wyglądu zewnętrznego, ale przede wszystkim wyznacznikiem naszego aktualnego i przyszłego stanu zdrowia. Niestety wielu ludzi nie ma w ogóle pojęcia, iż nawet niewielka nadwaga ma wielki wpływ na ich sprawność i funkcjonowanie całego organizmu. Otyłość jest też przyczyną mnóstwa różnych chorób, które nie tylko skutecznie komplikują życie, ale nawet stanowią dla niego prawdziwe zagrożenie. Jednym z najpoważniejszych, a zarazem najczęściej występujących następstw nadwagi i niezdrowej diety jest cukrzyca typu 2.


otyłość u mężczyzn
Dziennikarz: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Otyli często uskarżają się także na schorzenia układu krążenia, pokarmowego i oddechowego. Miewają żylaki, nadciśnienie i dokuczliwe bóle pleców. Do problemów tych dochodzi oczywiście ostracyzm społeczny, dyskomfort psychiczny i onieśmielenie, które wielu osobom z nadwagą odbiera radość życia. W związku z tym, że odsetek takich ludzi rośnie z ogromną szybkością, otyłość staje się jednym z najtrudniejszych do zwalczenia problemów zdrowotnych na świecie. Przyszło nam żyć w niepokojących czasach. Z jednej strony dysponujemy szeroką wiedzą medyczną i umiemy leczyć choroby, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były traktowane jako nieuleczalne.

Mamy również doskonałe możliwości w zakresie profilaktyki różnych dolegliwości. Z drugiej strony odżywiamy się byle jak, nie dosypiamy i zaniedbujemy aktywność fizyczną. Smutne jest to, że wyczerpanie, katastrofalna dieta, alkohol i papierosy oraz brak ruchu są w stanie zniweczyć nasze szanse na aktywne i długie życie mimo nieustannego rozwoju medycyny i przemysłu farmaceutycznego, który dał nam suplementy na odchudzanie (takie jak ten).

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.