Badania
kobieta
Dziennikarz: 123rf
Zaczerpnięte z: 123rf

Przynoszące wstyd problemy zdrowotne, z którymi chore coraz częściej udają się do lekarza.

Panie muszą zmierzyć się z licznymi schorzeniami, właściwymi dla ich płci. Sporo wśród nich to przynoszące wstyd dolegliwości kobiece, z jakimi chore znacznie częściej kierują się do lekarzy. Wiedzą one, iż wyłącznie tak będą mogły poczuć się lepiej. I nie chodzi tu w ogóle o próżność, bo wiele z takich przypadłości utrudni kobietom standardowe funkcjonowanie i negatywnie wpłynie na stan zdrowia.
Ludzkie oko
Dziennikarz: diastème
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Typy operacyjnego leczenia często pojawiających się chorób oczu

Operacje zeza Warszawa. Częstym zabiegiem okulistycznym przeprowadzanym w warszawskich klinikach okulistycznych jest operacja zeza. Zez jest chorobą, polegająca na niewłaściwym ustawieniu gałek ocznych. Za ich nierównoległe ustawienie odpowiadają osłabione mięśnie oczne. Ze względu na kierunek odchylenia oka wyróżnić można zez: rozbieżny, zbieżny, skośny, ku górze i ku dołowi. Zez diagnozuje się najczęściej u małych dzieci. Jest to bardzo istotne, ponieważ im szybciej wykryje się chorobę, szansa na pełne wyleczenie wzrasta. Głównymi przyczynami zeza są: czynniki genetyczne, zaburzenia neurologiczne, choroby gałki ocznej, mięśni oka lub nerwów unerwiających te mięśnie.
okulista
Dziennikarz: Ken Teegardin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Profilaktyka i leczenie dolegliwości z oczami, rola regularnego badania u dobrego okulisty.

Wzrok jest podstawowym zmysłem, którego używają ludzie, właśnie za pomocą oczu dociera do mózgu największa ilość informacji. Narządem, który jest odpowiedzialny za spostrzeganie są oczy, obraz przekazywany z nich zostaje przetworzony na sygnały wysyłane do mózgu. Strata tego zmysłu jest dla każdego bardzo dużym utrudnieniem, bo będą oni się wtedy musieli nauczyć nowego życia bez możliwości widzenia otoczenia, a to wcale łatwe nie jest. Wzrok może zostać uszkodzony w wyniku różnych sytuacji.
Doktorzy
Dziennikarz: COM SALUD Agencia de comunicación
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Powołanie konieczne do czynienia pracy jako gastrolog

Ażeby pełnić fach gastrologa, należy ukończyć studia medyczne. Prawo pełnienia zawodu, uprawniające do podjęcia praktyki zawodowej, odbiera się natomiast dopiero po przebyciu specjalności, która obejmuje staż i zajęcia teoretyczne. Po wykonaniu tych wymogów absolwent dostaje miano dyplomowanego lekarza w danej specjalizacji. Lekarz gastrolog Łódź musi odznaczać się odpowiedzialnością, cierpliwością i nastawieniem na najwyższe dobro pacjenta.
chirurg, lekarz,
Dziennikarz: Phalinn Ooi
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Specyfika profesji chirurga

Konieczność poddania się zabiegu chirurgicznego, w każdym człowieku wzbudza wiele lęków. Niezależnie od tego, czy my mamy zostać pacjentami, czy operowana będzie ktoś bliski, strach bywa jednakowo wielki.
leczenie niepłodności
Zaczerpnięte z: http://www.gyncentrum.pl/

Jakie można znaleźć testy na płodność do wykonania samodzielnie w domu?

Nadchodzi w życiu zasadniczo każdej osoby taka chwila, że zaczyna pragnąć dziecka. Decyduje się zatem na ten krok i rozpoczyna starania, które mają na celu ciążę. Pierwsze parę miesięcy są zazwyczaj całkiem przyjemne, jednakże po sporej liczbie porażek zaczyna się budzić w parze niepokój, że coś jest nie tak. Udają zatem do doktora specjalisty, który zleci odpowiednie badania, specjalistyczne oraz niezwykle dokładnie.
Nowoczesna metoda leczenia przepuklin
Dziennikarz: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zaczerpnięte z: Bird&Co Sp. z.o.o.

Obowiązujące zasady, na których opiera się pierwsza pomoc przedmedyczna

Przemyślane wyposażenie każdego, kto jest uczestnikiem wycieczki w góry wysokie są na pewno butle tlenowe. Pozostałe, w szczególności ważne zabezpieczenia powinny znajdować się w poręcznej apteczce, która zawsze będzie w zasięgu ręki podróżników.
korytarz w przychodni
Dziennikarz: Juhan Sonin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jeśli wprowadziłeś się do innego miasta, bądź zmieniłeś miejsce, czy nawet kraj zamieszkania i pragniesz odpowiednio zadbać o własne zdrowie - warto zatroszczyć się o dobrą służbę lekarską

Wszelki dorosły, przeciętny człowiek, żyjąc z rodziną, czy indywidualnie - potrzebuje czasami szczególnej troski lekarskiej. Razem z rozwojem cywilizacji i wirtualnego świata - ujawniło się częste występowanie różnorodnych schorzeń. Żyjemy w ciągłym biegu, życie jest niezmiernie prędkie, nie do przewidzenia, niebezpieczne. Spędzamy w pracy zdecydowanie większą część Naszej bytowości, posiadamy na głowie zbyt wiele ważnych zobowiązań, pełnimy sporo znaczących ról. Wielokrotnie również, kiedy doznajemy którejś dolegliwości - zaprzestajemy jej wyleczenia, bądź zastosujemy nieodpowiednie receptury.
badania wzroku
Dziennikarz: iStock
Zaczerpnięte z: iStock

Widzieć na własne oczy, by istnieć i radować się widokiem ślicznych pejzaży.

W trakcie naszego istnienia, własny wzrok obniża się. Niektórzy zaprzestają zupełnie widzieć na oczy. Są wypadki, w jakich ludzie tracą widzenie. Inni nie widzą od początku swego urodzenia.
badanie u okulisty
Dziennikarz: Ken Teegardin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Laserowe wyleczenie zaćmy i operacyjne leczenie zeza - sprawdzone metody dla każdego

Laser używany jest do leczenia wielu przeróżnych schorzeń oraz chorób oczu. Zastosowanie lasera jest bezpieczne i bezbolesne, zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonych okulistów z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami. Oczywiście przed dołączeniem do leczenia laserowego, należy skontaktować się z okulistą, jaki powie czy takie leczenie będzie dla nas stosowne i czy nie występują żadne przeciwwskazania.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.